Sallés Hotels, una imatge corporativa de 5 estrelles

El grup hoteler Sallés Hotels, amb presència a tot l’estat, ens va encarregar la nova imatge del grup, i la seva aplicació als elements promocionals de tots els hotels que regenten. La majoria d’ells son de 4 i 5 estrelles, magnífiques instal·lacions on pasar una gran experiència, i calia trobar una imatge visual a l’alçada, i que els reforcés a tots.

Veureu que la solució gràfica del projecte és símple però molt atractiva i elegant, …de cinc estrelles!

Aquí us en mostrem els resultats aplicats a un munt d’elements de promoció i comunicació.


Elements de la papereria bàsica.


Pictogrames personalitzats per a us de tots els hotels del grup.



Targetó-Postal de Nadal.



Nova Jazz Cava

La Nova Jazz Cava de Terrassa, veritable temple del jazz nacional, acull els concerts del Festival de Jazz de Terrassa, però també ofereix una llarga temporada estable amb moltíssims concerts.

A Nexe, des de fa molts anys, tenim cura de la imatge gràfica de la sala i hem anat creant diferents sèries d’il·lustracions anuals per als programes mensuals, i cada any fem una nova sèrie. Aquí us volem mostrar algunes de les creades en els últims vint anys. …esperem que us agradin!

Anunci Banner d’inici de la nova temporada 2020-2021.



Portades dels programes de la temporada 2003-2004.

Portades dels programes de la temporada 2004-2005.

Portades dels programes de la temporada 2005-2006.

Portades dels programes de la temporada 2006-2007.

Portades dels programes de la temporada 20007-2008.

Portades dels programes de la temporada 2001-2002.

Portades dels programes de la temporada 2009-2010.








Diferents versions del Logotip de la Nova Jazz Cava de Terrassa creat el 1998.


La imatge del Medi Ambient

Quan a principis del segle XXI l’Ajuntament de Terrassa va crear el Servei de Medi Ambient i Sostenibilitat va començar una relació amb Nexe Disseny Gràfic que ens ha permés en els últims vint anys treballar en multitut de projectes i campanyes de sensibilització de temes mediambientals per a la ciutadania; com el correcte reciclatge de residus, els serveis de les Deixalleries fixes i mòbil, l’implantació de la recollida de la materia orgànica, les jornades “Ecofòrum”, l’edició de llibres, les campanyes adreçades al infants com la “Setmana del Medi Ambient” i el “Nadal Sostenible”, l’edició de la revista “Essències”, etc…

Amb aquest volum tant variat de feines hem procurat dissenyar i aplicar una imatge visual molt potent i reconeixible per al Servei, sempre treballant amb uns colors i tipografies corporatius, i aquí us volem mostrar alguns dels logotips, campanyes i elements de comunicació que em creat en aquests anys.



Fulletons informatius sobre la correcte separació del residus reciclables.



Imatge visual corporativa de les jornades Ecofòrum dedicades a temes mediambientals.

Símbol del parc Agroforestal de Terrassa.

Logotip dels Camins Històrics de Terrassa i Entorns, per a aplicar als plànols dels divessos camins i al seu propi web. 2002.


Imatge visual del servei de recàrrega de vehicles elèctrics. 2012.




Imatge visual de la campanya “Adopta’m!”, per al Centre d’atenció d’Animals de companyia de Terrassa. Mostra de l’aplicació al web. 2009.

Cartell informatiu per a la campanya de reducció d’emissions NOx creada el 2016.

Disseny de la 1a pàgina web del Servei de Medi Ambient l’any 2008.


Imatge visual de la campanya Estalviem Aigua, i aplicació a un fulletó informatiu per a un dels barris de Terrassa.